Доступність посилання

Грузія: парламент позбавив мандатів депутатів партії експрем’єра Ґахарії


Ґіорґі Ґахарія в соціальній мережі X заявив, що «Грузинська мрія», яка проголосувала за скасування мандатів, діє «як однопартійний режим»
Ґіорґі Ґахарія в соціальній мережі X заявив, що «Грузинська мрія», яка проголосувала за скасування мандатів, діє «як однопартійний режим»

Депутатів грузинського парламенту від партії «Ґахарія – За Грузію» позбавили мандатів, передає проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».

За рішення проголосували члени правлячої «Грузинської мрії». Формальною підставою стала систематична відсутність на пленарних засіданнях з неповажних причин.

Парламент припинив повноваження 12 депутатів: Ґіорґі Ґахарії, Теони Акубардії, Анни Бучукурі, Левана Ґоґічаїшвілі, Зази Тавадзе, Беки Лілуашвілі, Натії Мезврішвілі, Бердіа Січінави, Кахи Кемоклідзе, Роїна Кочорашвідзілі, Дмитра Цкітішвілі та Звіада Дзідзіґурі.


Колишній прем’єр-міністр країни Ґахарія в соціальній мережі X (Twitter) заявив, що «Грузинська мрія», яка проголосувала за скасування мандатів, діє «як однопартійний режим». За його словами, депутати від його партії користувалися своїм конституційним правом на політичний бойкот у відповідь на парламентські вибори 2024 року, які опозиція вважає фальсифікованими.

«Позбавлення нас мандатів не має відношення до процедури – це спроба розчистити шлях для політично мотивованих переслідувань, зняти імунітет перед висуванням сфабрикованих звинувачень та усунути серйозну політичну загрозу муніципальним виборам. Ми вже бачили це раніше — прийом із кремлівського підручника: зняти імунітет, вигадати кримінальні справи та ліквідувати політичні альтернативи», – прокоментував політик.

Читайте також: Грузії загрожують санкції ЄС і перегляд безвізового режиму

Після парламентських виборів 2024 року всі опозиційні партії, які подолали виборчий бар’єр, бойкотують роботу законодавчого органу з посиланням на фальсифікацію результатів голосування. «Грузинська мрія» раніше позбавила мандатів депутатів від трьох опозиційних коаліцій, тоді як партія Ґахарії формально від мандатів не відмовлялася.

У парламенті XI скликання, яке має складатися зі 150 депутатів, зараз представлено лише 89.

Партія «За Грузію», на відміну від інших опозиційних об’єднань, не анулювала свій виборчий список у ЦВК. «Грузинська мрія» планує внести до порядку денного питання про визнання повноважень наступних 12 кандидатів зі списку. Невідомо, чи хтось із них планує розпочати роботу в парламенті.


Форум

XS
SM
MD
LG