Колишнього міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі засудили до восьми місяців позбавлення волі і позбавили права займати державні посади протягом двох років, передає проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу» 4 липня.
Рішення винесла суддя Тамар Мчедлішвілі, яка визнала опозиційного політика винним у невиконанні вимоги слідчої комісії парламенту.
Окруашвілі 14 травня затримали в залі суду через несплату застави у справі про неявку на засідання комісії. Як заявила прокурор Натія Татіашвілі, він навмисно не сплатив призначену судом заставу.
Суд обрав щодо політика запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 20 тисяч ларі і заборонив залишати територію Грузії до завершення судового розгляду. Термін сплати застави становив 30 днів і минув 8 травня.
Окруашвілі, викликаний 26 березня для надання пояснень перед тимчасовою слідчою комісією парламенту, відмовився з’явитися.
Політика висунула звинувачення за статтею 349 Кримінального кодексу Грузії, яка передбачає відповідальність за невиконання вимог слідчої комісії.
Він став восьмим опозиційним політиком, який одержав тюремний термін за неявку на засідання комісії, яку очолює Тея Цулукіані.
Читайте також: Грузія: парламент позбавив мандатів депутатів партії експрем’єра Ґахарії
До семи місяців ув’язнення засудили Георгія Вашадзе, Ґіві Таргамадзе та Зураба Джапаріде. До восьми місяців – Ніку Ґварамію, Ніку Мелію, Мамуку Хазарадзе, Бадрі Джапарідзе.
Офіційна мета парламентської комісії під керівництвом Теї Цулукіані – розслідування злочинів, скоєних у період правління попередньої влади. Однак її мандат поширюється і на події після 2012 року. Зокрема, комісія розглядає відповідальність колишнього прем’єр-міністра Георгія Ґахарії за встановлення поліцейського посту в селі Чорчана у 2019 році.
Іраклій Окруашвілі обіймав посаду міністра оборони у 2004-2006 роках. Після відставки, відходу в опозицію та різкої критики Міхеїла Саакашвілі, Окруашвілі заарештували в 2007 році. Влада надала йому можливість залишити країну, після чого він отримав політичний притулок у Франції. 20 листопада 2012 року Окруашвілі повернувся до Грузії, де його відразу затримали, проте вже в січні 2013 року зняли з нього частину звинувачень і відпустили. Він продовжив опозиційну діяльність і за влади «Грузинської мрії».
Форум